بایگانی دسته‌ی: باتری آئودی

باتری آئودی

آگوست هورش در سال 1899 اقدام به تاسیس یک کارخانه تولید اتومبیل با نام هورش کمپانی در کلن آلمان کرد و در سال 1901 هم به کمک 15 کارگر کارخانه نخستین ماشین خود را تولید و عرضه نمود . پس از جدایی هورش از کارخانه و تاسیس دومین کارخانه این برند که دیگر نمیتوانست نام هورش را یدک بکشد اعضای هیئت مدیره نام آئودی را که در واقع ترجمه نام هورش به زبان لاتین بود را بر گزیدند. در سال 1930 چند ماشین با نام آئودی وارد بازار گردیدند اما با وقوع جنگ جهانی این شرکت از تولید به ماشین سواری به ماشین جنگی تغییر کاربری دارد.

بعد از پایان یافتن جنگ جهانی و نرمال شدن اوضاع شرکت خودروساز مرسدس بنز در سال 1958 87% از سهام آئودی را خریداری کرد و سپس یکسال بعد آئودی را به طور کامل تحت مالکیت خود در آورد اما دیری نپایید که فولکس واگن در سال 1964 50% سهام این تولید کننده ماشین را از مرسدس بنز خریداری کرد و کارخانه ای با نام آئودی راه اندازی کرد و به جز مدتی کوتاه آئودی تا کنون جزء زیر مجموعه گروه خودروسازی فولکس واگن است.

نشان اصلی آئودی که 4 حلقه در هم تنیده است بر میگردد به سال 1932 که آئودی با 2 شرک هورش و واندرر ادغام شد و شرکت اتویونیون شمنیتز تشکیل گردید . اکنون که آئودی به یکی از اصلی ترین خودرو ساز های مثلث آلمانی تبدیل شده است تکنولوژی های بسیار پیشرفته ای را برای نخستین بار بر روی ماشین های خود عرضه کرده است که نشان میدهد تا چه حد مهندسی آئودس سطح بالایی دارد.

  • سال تاسیس: 1910
  • موسس: آگوست هورچ
  • محصول کشور: آلمان
  • دفتر مرکزی: اینگول اشتات، آلمان

بهترین باتری مناسب خودروهای آئودی

باتری آئودی Q7

مشخصات باتری آئودی Q7  باتری اصلی  80AH باتری های قابل نصب دیگر  100AH  ولتاژ باطری [...]

4 دیدگاه

باتری آئودی Q5

مشخصات باتری آئودی Q5 باتری اصلی 80AH باتری های قابل نصب دیگر     – ولتاژ [...]

2 دیدگاه

باتری آئودی tt

مشخصات باتری آئودی tt باتری اصلی 60AH باتری های قابل نصب دیگر 66AH و 74AH [...]

2 دیدگاه

تماس با ما و ثبت سفارش