بایگانی دسته‌ی: باتری سیتروئن

باتری سیتروئن

شرکت سیتروئن یک خودروساز فرانسوی است، که امروزه شرکت تابعه ای از گروه پژو سیتروئن محسوب می‌شود. شرکت سیتروئن در سال ۱۹۱۹ توسط آندره سیتروئن تاسیس شد. این شرکت اولین خودروساز خارج ازآمریکا بود، که به‌طور انبوه اتومبیل تولید کرد و اقدام به راه‌اندازی شبکه مدرن فروش و خدمات پس از فروش خودرو نمود. هشت سال بعد از تاسیس، سیتروئن به بزرگترین خودروساز اروپا و چهارمین خودروساز بزرگ جهان، تبدیل شد. در سال ۱۹۷۴، شرکت  پژو ۳۸٫۲٪ درصد از سهام سیتروئن را خریداری کرد و خودروسازی پژو سیتروئن در ۱۹۷۶ با کمک و حمایت دولت فرانسه تشکیل گردید.

شرکت سیتروئن در سال ۲۰۰۹ به مناسبت نودمین سالگرد تاسیس خود، از خودروی جدیدی بنام سیتروئن دی اس 3 رونمایی کرد، که آغازگر سری لوکسی از خودروها، با مدل دی‌اس بود. برند تولید ماشین سیتروئن توسط آندره سیتروئن تاسیس گردید و نخستین ماشین سیتروئن در سال 1919 تولید و عرضه شد. نام این ماشین تیپ A بود و مزیت آن قابلیت سفارشی سازی همه بخش های ماشین به جز موتور و شاسی بود.

سیتروئن خالق اولین ماشین دیفرانسیل جلو تولید انبوه جهان است و سیستم تعلیق هیدروپنوماتیک هم توسط سیتروئن نخستین بار به کار گرفته شد. سیتروئن از سال 1976 با گروه صنعتی پژو ادغام شد و گروه صنعتی تولید ماشین پژو سیتروئن را تشکیل دادند. در واقع سال 1974 پژو 38.2 درصد از سهام سیتروئن را خریداری نمود و سال 1976 با حمایت دولت فرانسه این دو کارخانه با هم ادغام شدند و گروه صنعتی پژو سیتروئن تشکیل شد.

مدل های مختلف سیتروئن در ایران تولید و مونتاژ شده اند و توسط سایپا و پارس خودرو به فروش رسیده اند که از معروف ترین ماشین های سیتروئن در ایران می توان مدل های 2CV، زانتیا و سی 5 اشاره کرد و طبق آخرین خبر ها یک ماشین هاچ بک جدید و یک ماشین سدان مدرن از سیتروئن هم قرار است تا به زودی دوباره بر روی خط تولید شرکت های ایرانی قرار بگیرد.

  • سال تاسیس: 1919
  • موسس: آندره سیتروئن
  • محصول کشور: فرانسه
  • دفتر مرکزی: سنت کویین، فرانسه

بهترین باتری مناسب خودروهای سیتروئن

باتری سیتروئن C5

مشخصات باتری سیتروئن C5  باتری اصلی  66AH باتری های قابل نصب دیگر  74AH   ولتاژ باطری [...]

باتری سیتروئن C3

مشخصات باتری سیتروئن C3  باتری اصلی  60AH باتری های قابل نصب دیگر    –  ولتاژ [...]

تماس با ما و ثبت سفارش