بایگانی دسته‌ی: باتری پورشه

باتری پورشه

در دنیای ماشین و خودرو سازی امروز پورشه به سمت اسپرت و لوکس بودن رفته است اما وقتی فردینارد پورشه در سال 1934 ایده تولید ماشین ارزان را توسط هیتلر دریافت کرد و آن را فولکس واگن یا خودروی مردم نامیدند که مدل های سواری این ماشین در سال 1945 و بعد از پایان یافتن جنگ جهانی دوم تولید شدند متوجه میشویم که پورشه در طول 80 سال گذشته تا چه حد تغییرات زیادی را تجربه کرده است. از سال 1946 به بعد کمپانی پورشه با مدیریت فری پورشه فرزند ارشد فردینارد اتومبیل های اسپرت و مسابقه ای زیادی طراحی کرد ولی مهم ترین تولید پورشه ماشین اسپرت و سبک 356 است که تا امروز پایه بسیاری از ماشین های اسپرت پورشه بوده است.

در سال 1949 فری پورشه که به شهر اشتوتگارت آلمان برمیگردد در همین شهر کارخانه پورشه را بنا کرد و نشان شهر اشتوتگارت هم به عنوان لوگو پورشه بر روی ماشین های تولیدی این کمپانی قرار گرفت . در سال 1951 مالکیت شرکت پورشه میان دو خانواده پیک و پورشه تقسیم شد اما فری پورشه با تدبیر خود در سال 1972 پورشه را به یک شرکت با سهامی عام تبدیل کرد. در سال 1992 واید کینگ ریاست پورشه را بر عهده گرفت و در سال 1993 هم با حفظ سمت به مقام رئیس هیئت مدیر نائل آمد.

در سال 1994 وایدکینگ موفق شد بعد از یک دهه که بسیار به پورشه زیان وارد شده بود این شر کت را به سوددهی برساند و تا سال 2009 که ریاست این کارخانه تولید ماشین لوکس و اسپرت را بر عهده داشت پورشه سود ده ترین ماشین ساز موفق دنیا بود. پس از بازنشستگی وایدکینگ در سال 2009 تا کنون افراد مختلفی چون مایکل ماخت، ماتیاس مولر و مارتین وینتر کورن ریاست پورشه را بر عهده داشتند و اکنون رئیس هیئت مدیره پورشه هم فرزند فری پورشه وولفگانگ می باشد.

و اما باید بگوییم که  اکنون که پورشه زیر مجموعه گروه خودرو سازی فولکس واگن است و رابطه صلح آمیزی میان دو کارخانه وجود دارد اما این رابطه که  بیش از 80 سال عمر دارد در بسیاری از نقاط زمانی دچار بحث و کشش شده است اما الان بیش از 15 سال است که پورشه و فولکس واگن مانند دو برادر با ید دیگر فعالیت میکنند و ماشین هایی با پایه یکسان نیز دارا میباشند.

  • سال تاسیس: 1931
  • موسس: فردیناند پورشه
  • محصول کشور: آلمان
  • دفتر مرکزی: اشتوتگارد، آلمان

بهترین باتری مناسب خودروهای پورشه

error: باتریکو
تماس با ما و ثبت سفارش