نمایش 1–12 از 145 نتیجه

یک دستگاه یو پی اس از اجزایی همچون باتری، یک سو کننده شارژ ( رکتیفایر Rectifier ) یا مبدل جریان متناوب به جریان مستقیم ، مبدل جریان مستقیم به متناوب یا ( اینورتر INVENTER ) و شارژر تشکیل شده است.

دستگاه یو پی اس دستگاهی الکترونیکی می باشد که  به منظور تامین دائم انرژی برای دستگاه‌های مصرف کننده  طراحی شده است که  به اختلالات موجود در شبکه و قطع  و وصل برق  بسیارحساس است و به دلیل حساسیت های بسیار بالا به قطعی ونوسانات برق مجموعه های درمانی و بیمارستانی ، مخابراتی ، کامپیوتری و غیره ، از تجهیزات موردنیاز این مجموعه ها  می‌باشند.

یک یو پی اس بدون باتری هیچ وقت درست کار نمی کند. در واقع وظیفه باتری UPS ها ذخیره سازی انرژی جریان برق است  که درحین قطعی برق انرژی لازم را فراهم میکند. باتری های UPS ها در سه مدل طول عمر زیاد ، متوسط وکم تولید می شوند.

باتری UPS به این دلیل ساخته شد که بتواند منبع تغذیه ای قدرتمند برای دستگاه هایی باشد که بدون توقف ولتاژ و فرکانس ثابتی را نیاز دارند.

برای مثال دستگاه های بیمارستانی که اگر قطع یا خاموش شوند جان یک انسان ممکن است به خطر بیوفتد از باتری های UPS استفاده می کنند.

انواع باتری UPS

انواع مختلف این باتری بر اساس جنس آنها شامل موارد زیر می شوند:

  • سرب اسید
  • نیکل کادمیوم
  • لیتیوم
  • سیلور آلکالاین

مناسب ترین و مورد استفاده ترین نوع باتری UPS از نوع سرب اسید است که درپوش بسته دارند و نیاز به نگهداری ندارند

همچنین برای دستگاه های UPS مناسب ترین نوع باتری خشک است که عدم نیاز به نگهداری و طول عمر بالا دارند و همچنین بخار اسید تولید نمی کنند.
تماس با ما و ثبت سفارش